Tagóvodák > Kunszt Utcai Tagóvoda > Aktuális információk

A már megismert, megalapozott szokások, szabályok felidézése után zökkenőmentes volt a tanévkezdés. Az óvodáskorú gyerekek egyik jellemző sajátossága a magatartás érzelmi vezéreltsége. Ezért elengedhetetlen, hogy az óvodában is az érzelmi biztonság otthonosság, derűs, kiegyensúlyozott szeretetteli légkör vegye körül őket. Közös élmények, közös tevékenységek biztosítása során legyenek tevékenyek, magabiztosak, érdeklődőek, nyitottak. Ezeket szem előtt tartva igyekszünk minél több és változatosabb élményt, programot biztosítani. Ezekből már szeptemberben is akadt bőven, elsősorban a nagycsoportosok számára.

Könyvtári foglalkozások:
Részt veszünk a Kalocsai Tomori Pál Városi Könyvtár pályázati foglalkozásain, melyek két hetente komplex módon 1-1 mese köré épülnek. Van benne mese, báb, vizuális tevékenység, ismeretnyújtás, aktualitás.

Múzeumpedagógiai foglalkozások
A Viski Károly Múzeum múzeumpedagógiai foglalkozásainak legfőbb célja, hogy a gyerekek megismerkedjenek Kalocsa hagyományos népéletével, polgári hagyományaival. A múzeumpedagógiai foglalkozások teljes egészében a múzeum tudományos kutatásaira alapozottak. Kizárólag a helyi kultúrát, a helyi szokásokat építi be anyagába. A gyerekek kérik és várják a múzeumi foglalkozásokat, melyeket havi rendszerességgel szerveznek.

Szüretelni voltunk:
Terepgyakorlat során a gyerekek maguk figyelhették meg a szőlő termőhelyét, a szüretelés munkafolyamatait. Persze a szőlő kóstolására is volt lehetőségünk.

09.20. Autómentes nap
Az autómentes napon kerékpárral közlekedtünk. Környezettudatos nevelésünk egyik fő feladata, hogy az autómentes nap fontosságát megbeszéljük, megismertessük a gyerekekkel. Szervezetten, biztonságosan, rendőri kísérettel a város játszóterén, a Kubikus Parkban gyülekeztünk. Fegyelmezetten, a szabályok betartásával egy nagy kört tettünk meg. Természetesen a balesetvédelmi oktatás megelőzte a kerékpározást. Az erre a napra kiírt rajzpályázaton Fekete Panna nagycsoportos óvodásunk 3. helyezést ért el. Gratulálunk neki!

09.24. Ovifesztivál- Méhecske pálya
Minden évben megrendezésre kerül a Méhecske pályán a város nagycsoportosainak szervezett ovifesztivál. Ennek keretében forgószínpad szerűen játékos mozgással, különböző ügyességi feladatokat oldottunk meg. Nagyon élveztük, kellemesen telt a délelőtt.

09.30. A Magyar Népmese Napja
Csoportépítő délelőttre hívtuk a kicsiket és a középsősöket. Eldramatizáltuk neki „ A vajaspánkó” című népmesét. Nagy érdeklődéssel hallgatták és nagy tapssal jutalmazták az előadást.