Februárban is folytatódtak óvónő munkáját ellenőrző látogatások. Megfigyelték a tevékenységbe integrált tanulási módokat ezen belül a játékos mozgást, a gyermekek szabad játékát és a folyamatos tízóraiztatás folyamatát. Az ellenőrzésen tapasztaltakat a tagóvoda vezető az ellenőrzési naplóban rögzítette.
02.05-én Iskolanyitogató programon vettek részt a Belvárosi Tagiskolában a Pillangó csoport tagjai. Az öt különböző állomás helyszínein a gyerekek saját tapasztalás útján, játékos formában juthattak új ismeretekhez az iskolában folyó eseményekről, tevékenységekről.
02.20-án a nagycsoportosok most az Eperföldi iskolába látogattak el iskolanyitogató foglalkozásra.
02.06-án Könyvtári foglalkozáson vettek részt a nagycsoportosok. Diafilmes vetítést követően beszélgettek a látottakról, majd kézműves foglalkozás keretében készíthetett mindenki egy kishajót.
„Szeresd, Óvd, Védd” vetélkedő előkészületei zajlottak a hónap első felében. Összeállítottuk a játékokat, listát készítettünk a szükséges eszközökről, elkészültek a fontos kiegészítők, Megterveztük a vetélkedő menetét, szponzorokat kerestünk, becsomagoltuk az ajándékokat, összekészítettük a vetélkedőhöz szükséges minden eszközt.
2018.02.13. „Szeresd, Óvd, Védd” Környezetvédelmi vetélkedő szülőknek
Az idei évben is nagy lelkesedéssel készültünk a vetélkedő megrendezésére. A vetélkedő feladatait városunk, Kalocsa nevezetességeiből állítottuk össze. A hét csapat, hét játékban mérhette össze tudását, ügyességét, 1. Nem messze van…./ kalocsai népdal és a sütemény bemutatása /, 2. Totó, 3. Alma a fájától/ állatok megnevezése, 4. Kakukktojás / Mi az, ami nem illik a kalocsai népviselethez? 5. Turisták térképe /városrészek megnevezése 6. Mi szél hozott? 7. Hímezz vagy hámozz! Paprikafűzés
A változatos tevékenységek végzését azok is érdeklődéssel figyelhették akik, nem versenyzőként voltak jelen az eseményen. Míg a zsűri a pontokat számolta össze, a résztvevők egy néptánc bemutatót tekinthettek meg, majd maguk is bekapcsolódhattak a táncba. Ezt követte az eredményhirdetés. A győztes csapat az idei évben is az Újvárosi Óvoda csapata lett, de senki nem távozott üres kézzel, ajándék nélkül.
02.14-én a múzeumi program a farsangi szokások jegyében telt. A gyerekek megtekintettek egy farsangi jelenetet, majd maguk is eljátszottak egy farsangi párválasztós játékot. A kézműves foglalkozás keretében busó álarcot készítettek, a délelőtt zárásaként pedig saját készítésű csöröge fánkot ehettek.
02.16-án Tartottuk az óvodai farsangot. A farsangi időszakhoz kapcsolódó eseményeket minden csoport projekt terv keretein belül valósította meg. Elkészültek a jelmezek, álarcok, bohócok, farsangi finomságok a mulatságot megelőző napokban. A tanult versek, mondókák, táncok, énekek is mind a farsangi hangulatot varázsolták a gyerekek elé. A farsangi mulatság a csoportokban kezdődött, ahol vidám műsorral, közös meséléssel, jelmezversennyel készültek a gyerekek, majd ezt követően kezdődött a közös óvodai farsangi táncolás.
Ugyanezen a napon elégettük a Kisze babákat közösen az óvoda udvarán. Előtte kereplőkkel, dobokkal, különböző zajkeltő és ritmus hangszerekkel vonultunk végig a lakótelepen, télűző tavaszváró verseket, mondókákat mondogatva.
02.07-én Szakmai napon vett rész a gyermekvédelmi feladatokkal megbízott pedagógus a Családsegítő szolgálat szervezésében.. A tájékoztató témája a szociális hálózat működésének erősítése, a jelzés fontossága és a hozzá kapcsolódó feladatok elvégzése, lehetőségek megvalósítása a szociális munkatárs, pedagógus, vezető, intézmény részéről..
02.21-én Szakmai továbbképzésen vettek részt a pedagógusok. Dr. Kádár Annamária szakpszichológus tartalmas, nagyon impulzív, a gyakorlati munkában jól alkalmazható, ötletekkel teli színes előadását volt alkalma meghallgatni minden részvevőnek.